içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ZEHİR DÜŞÜNCELER

                Sabah olmuş gün doğmaya yakın güneş dağların ardından sıyrılarak gecenin matem havasını kırmaya başlamış gökyüzünün saf maviliğiyle birleşerek gözleri kamaştırıyordu. Çocukluğumuzda en sevdiğimiz oyuncağa benzettiğimiz bulutlar gökyüzünde inci gibi süzülüyordu. Ay ışığının hakim olduğu karanlık yerini dağların arkasından kırmızının en vahşi en canlı ve yoğun tonuyla yukarı çıkarken fırça darbelerini yumuşatan ressam edasıyla kendini turuncuya teslim ediyordu. Kuşların cıvıltısı başlamış gecenin sessizliği ortadan kalkıyordu. Uzaklarda bir yerde bebek gülüşmesi yankılanıyor gibiydi çok tatlı cıvıldamalar üstünlük kurmaya başlamıştı bile. Sıcacık yatağınızda henüz rüyanızın ortasındayken... İşi gücü gökyüzünü maviliğe boyamak olanlar işlerini bitirmiş olmanın heybetiyle yırtılan denizleri dikmeye giderler siz hala uykudayken.  Pencerenin pervazından kurtulan papatya kokuları çiğdemkokularıyla birleşmiş halde odanıza dolarken sizi cezbeden doğanın eşsiz güzelliği uykunuzu terk etmenize neden olur. Daha doyurucu papatya kokusu için pencereyi açmaya koşarsınız. Ve doğanın güzelliklerinin bir bütün olarak yaşam enerjisiyle doldurur aniden sizi yerlerin yeşilliği gökyüzünün maviliği ve enfes papatya kokusuyla yeni bir güne uyanmaktan bahsediyorum.

     Tüm uyanma alışkanlıklarınızı tamamlamış bir şekilde çayınızdan veya kahvenizden bir yudum aldıktan sonra gazetenin haberleri arasında göz gezdiremeye başlayabilirsiniz haberler çok umurunuzdaymış gibi fakat olayın seyrini değiştirecek asıl fasıl yeni başlıyordur: Zehir Düşünceler.

Hayatınız boyunca sürekli orda olan ve ne zaman mutlu hissedecekmişsiniz gibi olduğunuzda kendini ortaya çıkaran ve size asla mutlu olmayacağını en sert rüzgâr şeklinde yüzünüze vuracak zehir düşünceler. Belki babanızın neden olduğu belki hiç yaşanmamış gibi biten aşklarınızın belki de hiç yaşanmayacaklarınız orada duruyordur. Sizin en zayıf noktalarınızdan sizi ufalayarak çürütmeye ve kurutmaya karalıdır. Farkında olun veya olmayın beyninizin içinde sürekli bir biçimde dolaşan ve siz tam mutlu olacakken kendini gösteren ve ben her zaman buradayım ve burada olduğum sürece mutlu olamayacaksınız düşünceleri. Evet, tam olarak bu satırları okurken düşündüğün o düşünceler, o düşünceler beyninin içinden hiç ayrılmayacakmış gibi durabilir, senden besleniyor ve senin sayende güçlü oluyor olabilir de fakat sen yaşamayı ve mutlu olmayı ne kadar seviyorsan o kadar daha ondan güçlü olma şansın hala bile devam ediyordur sen ne kadar vazgeçmişsen bile. Ne olur gülümse ve aynaya bak ve şu son satırlarımı düşün. Üzgün geçecek kaç günün ya da bir hiç uğruna feda edilecek kaç yaşamın var? Gözlerinin dolmasına izin vermeden kendini ne kadar sevdiğini hatırla. Unutma sen ölmek istemiyorsun sadece beynindeki zehri öldürmek istiyorsun o seni öldürmeden sen onu yenmenin bir yolunu bul çünkü hala umudun var ve bir şeyler yapabileceğini çok iyi biliyorum. Şunu unutma hayat içerisinde hala fark edemediğin fırsatlar ve yüreği dünyalar güzeli insanlar var.

Bu yazı 1726 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum